DÜZENSİZ BİR CİLDE Mİ SAHİPSİNİZ?

 Cildinizde düzensiz ve dengesiz bir yağ- kuruluk ilişkisi, cilt tonunda düzensizlikler, hassasiyet konusunda farklılıklara sahipseniz düzensiz ve dengesi bozulmuş bir cilde sahipsiniz demektir.

Cilt mikroflorasının normal popülasyonlarını geri yükleyerek dengeye geri getirebilmek bazı temel yaşam tarzı seçimleriyle ve cilde uygulanan ürünlere dikkat edilerek yapılabilir.

 

DÜZENSİZ VE DENGESİ BOZULMUŞ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİMİZ

  • Asit mantoyu koruyun – tüm cilt bakım ürünlerinin pH değerinin cilt floranızla dost, temiz içerikli ve cilt sebumunuzu dengeleyici içeriklerden oluştuğundan emin olun.
  • Nazik temizleyiciler kullanın ve cildinizin doğal yağı olan sebumunuzu da sıyırıp atan sert aşındırıcı eksfoliatörlerden kaçının. 
  • Temizleyicilerinizi ve toniklerinizi temiz içerikli, sentetik koku ve boya ve alkol içermeyen doğal ürünlerden seçin ve cildinizi alkolle kurutmaktan kaçının – her ikisi de cildinizin doğal mikroflorasının sağlığını etkileyebilir. Tonik olarak bitki ve çiçek sularını(özellikle Cadı Fındığı, Mersin, Kekik, Cadı Fındığı, Lavanta, Neroli, Gül) ya da bu çiçek sularını içeren toniklerden yana seçiniz.
  • Uçucu yağların cildinizdeki dengeleyici özelliklerinden yararlanmayı es geçmeyin. Cilt sebumunu dengeleyici ve cilt tonu düzenleyici Ylang Ylang, Paçuli, Itır Çiçeği, Petitgrain ve gece bakımınızda lekeleriniz için ekstra faydalı turunçgil(Limon, Portakal, Greyfurt vb..) yağlarını kullanabilirsiniz.
  • Cildinizi omega zengini ve vitamin kaynağı besleyici ve sebum dengeleyici yağlarla şımartın. Saf, besin dolu soğuk sıkım ve yüksek kalite Tamanu, Aspir, Jojoba, Makademya, Havuç Tohumu gibi cilt sebumunuza yakın ve düzenleyici yağları bakım rutininize eklemeyi unutmayın.
  • Cildinizdeki istenmeyen izler ve lekelerin koyulaşmasını önlemek için yaz-kış temiz içerikli bir güneş kremi kullanın.

SİZİN İÇN ÖZEL OLARAK SEÇTİĞİMİZ VE TAVSİYE ETTİĞİMİZ DENGELEYİCİ  ÜRÜNLER