AKNE EĞİLİMLİ BİR CİLDE Mİ SAHİPSİNİZ?

Akne, çeşitli nedenleri olan karmaşık bir durumdur. Aşırı durumlarda ilaç gerekli olacaktır, ancak genel olarak cilt, cilt mikroflorasının normal popülasyonlarını geri yükleyerek dengeye geri getirilebilir. Bu, bazı temel yaşam tarzı seçimleriyle ve cilde uygulanan ürünlere dikkat edilerek yapılabilir.

AKNELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİMİZ

  • Asit mantoyu koruyun – tüm cilt bakım ürünlerinin pH değerinin cilt floranızla dost, temiz içerikli ve cilt sebumunuzu dengeleyici içeriklerden oluştuğundan emin olun.
  • Nazik temizleyiciler kullanın ve sert aşındırıcı eksfoliatörlerden kaçının. Kalınlaşmış cilt sivilcelerin bir nedenidir, ancak pul pul dökülme uzun süreli bir çözüm değildir, çünkü cilt bazal hücre seviyesinde daha hızlı hücre bölünmesi ile cevap verecektir. Sert ve aşındırıcı salisilik asit gibi kimyasallar yerine cildi tahriş etmeden ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olacak doğal salisilin kaynağı Söğüt Kabuğu Özü tercih edebilirsiniz.
  • Temizleyicilerinizi ve toniklerinizi temiz içerikli, sentetik koku ve boya ve alkol içermeyen doğal ürünlerden seçin ve cildinizi alkolle kurutmaktan kaçının – her ikisi de cildinizin doğal mikroflorasının sağlığını etkileyebilir. Tonik olarak bitki ve çiçek sularını(özellikle Mersin, Kekik, Cadı Fındığı, Lavanta, Neroli) ya da bu çiçek sularını içeren toniklerden yana seçiniz.
  • Akne cildi kolayca yaralar ve bu yara izlerinin kalıcı olmadıklarından emin olmak için düzgün bir şekilde yönetilmesi gerekir. Hücre yenileyici özelliği yüksek bileşenler izlerinizin görünümünde yardımcı olacaktır.
  • Akne izlerinin koyulaşmasını önlemek için yaz-kış temiz içerikli bir güneş kremi kullanın.

SİZİN İÇN ÖZEL OLARAK SEÇTİĞİMİZ VE TAVSİYE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLER